30 | 09 | 23 Apollo Kino Ülemiste

Cosplay võistlus

On tavaks saanud, et MängudeÖÖ käib käsikäes ühe korraliku cosplay show’ga. Ootame Sind, cosplayer, meie ägedale võistlusele!

Cosplay võistlusel osalemiseks tuleb võistlejal ette valmistada kava, mis on üksikesineja puhul maksimaalselt 80 sekundit ja grupiesinemise korral kuni 150 sekundit pikk.

Kui võistlusel soovib osaleda palju inimesi, siis korraldajatel on õigus lavale kõiki mitte lubada. Üritame siiski anda endast parima, et kõik osalejad võistlusele ära mahutada.

Cosplay võistluse registreerimistähtaeg on 23.09.2023 kell 23:59 (UTC/GMT +3h). Võistlus toimub 30. septembri ööl Ülemiste keskuse Apollo kinos.

Cosplay võistluse osalejatele on üritusele sissepääs tasuta.

Küsimuste korral kirjuta meile meiliaadressil cosplay@level1.ee

Registreeru Cosplay võistlusele

Kohtunikud

Yugoro

Live-action rollimängude maailmast pärit Yugoro on tohutu rollimängude, maagiliste rekvisiitide ja fantaasiakostüümide fänn. Tema cosplay-karjäär sai alguse aastal 2017 ning tänaseks on tal õnnestunud võita palju auhindu erinevatel kohalikel ja rahvusvahelistel võistlustel, millest silmapaistvamad olid Comic Con Baltics (Leedu) ja Japan Expo (Prantsusmaa). Yugoro oli ka üks tosinast Cyberpunk 2077 konkursi finalistist, mille korraldas CD Projekt RED.

Ta on professionaalina tuntust kogunud ka väljaspool cosplay-maastikku. Yugoro osaleb üle Baltikumi modellina hullumeelsete loominguliste videoklippide kui ka reklaamide filmimisel. Tema loodud rekvisiidid ja kostüümid on jõudnud lausa Eesti filmidesse. Yugoro kirg meisterdamise ja esinemise vastu peegeldub tema loomingu igas detailis.

Snack

Kunstitaustaga filmi-ja mänguhuviline Snack on aastaid hobikorras cosplayga tegelenud.

Kostüüme on ta valmistanud juba aastast 2010, aga lavale otsustas minna alles hiljem. Võistlustel auhinnalisi kohti on ta saavutanud nii kodus kui ka välismaal, näiteks J-Zone (Tallinn) ja Comic Con Baltics (Vilnius, Leedu).

Mullu oli ta üks kahest Baltikumi esindajatest GICOF Cosplay võistlusel Lõuna-Koreas. Lisaks sellele on tema valmistatud kostüümid jõudnud ka ajaloo- ja filmimuuseumitesse Tallinnas.

Enchanted

Enchanted on cosplayga tegelenud 8 aastat. Cosplay juures võlub teda võimalus kehastuda oma lemmiktegelasteks. Uue kostüümi tegemisel pöörab ta alati tähelepanu detailidele, sest kellele ei meeldiks kaunilt viimistletud õmblus või suurepärane värvimistöö?

Läbi aastate on Enchantedil olnud õnn võistelda nii rahvusvahelistel kui ka kohalikel Baltikumi cosplay võistlustel.

Ja mis kõige tähtsam – ta on alati põnevil, et kohtuda uute inimestega, kel on samasugune kirg cosplay vastu nagu temal!