17. September

Apollo Kino Ülemiste

Oled tulemas MängudeÖÖle? Siin on oluline info, mida kindlasti teadma peaksid!


MängudeÖÖ toimub 17. septembril Ülemiste keskusse Apollo kinos. Uksed avatakse kell 21.00, ürituse avashow’ga tehakse algust 21.30 ning kell 22.00 algavad turniirid.

Ürituse vanusepiiranguks on traditsioonilised 16+ eluaastat. Esmakordselt saavad sisse ka nooremad (14-15aastased), kui neil on täisealine saatja.

Peauks läheb lukku kell 22:00. See tähendab, et hilinejad saavad Apollo kinno läbi parkimismaja 2. tasandi või Gym! ukse, mis asub Ülemiste keskuse taga. Parkimismaja jääb terve ürituse vältel avatuks

Kui oled haige, siis jää kindlasti koju. Tulevikus toimub veel nii mõnigi MängudeÖÖ ning enda ja ka teiste tervise ohustamine pole mõistlik. Lisaks saab üritusest osa ka virtuaalselt kahe otseülekande kaudu: üks peasaalist ning teine kiirläbijate saalist.

MängudeÖÖ on Eesti kõige ägedam videomängupidu, kus kohtuvad nii suurejoonelised võistlused kui ka rahulikumad hetked, mil uute ja ägedate mängudega tutvust teha.

Kui antud ürituste seeria rohkem kui kümme aastat tagasi alguse sai, olid inimesed surutud vaid ühe kinosaali seinte vahele.

Nüüd aga vallutatakse terveid kinosid, täites kõik saalid, koridorid ja isegi nurgatagused kõikvõimaliku ägedaga.

MängudeÖÖl saab oma oskusi panna proovile tuntud e-spordi mängudes nagu „League of Legends“ ning „FIFA“. Nende kõrval on esindatud meelelahutuslikumad turniirid, kus oskuste kõrval on oluline ka õnn. Mis aga kõige olulisem – kõik võistlused on vaatemängulised ja lõbusad nii osalejatele kui pealtvaatajatele.

Eestis luuakse igal aastal järjest enam uusi videomänge ning just sellel üritusel saab nendega kõige paremini tutvust teha.

Kohal on arendajad ise, kelle käest saab uurida, kuidas hakata mänge tegema. Samas saad ka ise anda neile väärtuslikke näpunäiteid, tänu millele võiks just Maarjamaal sündida järgmine maailma parim videomäng.

Ent mänge ei mängita vaid ekraanide taga! Ülipopulaarne Dungeons & Dragonsi meeleolukas showmäng koos Eesti näitlejatega on tagasi. Lisaks on korraldajatel varuks palju üllatusi, et tutvustada helendavatest pikslitest väljapoole jäävat fantaasiamaailma.

Sellega aga meelelahutusprogramm ei piirdu. Lisaks kõigele muule kostitatakse külastajaid erinevate muusikaliste etteastetega, traditsioonilise cosplay show’ga ning tagasitulekut plaanivad ka MängudeÖÖ ajaloo ühed kõige populaarsemad esinejad.


Oodatud on kõik, kel juba pikalt mängud meeldinud või kes on alati salaja tahtnud neid proovida, ent pole veel julgenud esimest sammu astuda.

Arvutitark
Logitech
PlayStation Eesti
GameDev Estonia
Placeholder Games
Estookin
lasn.digital
Level1.ee
O'Learys
IGDA Estonia
BRAIN GAMES